Haydi Alanya! Atatürk'e Koşalım, Atatürk'le Koşalım

 Alanya Haber giriş: 07 Mart 2019, Perşembe 18:41, Güncelleme: 4 yıl önce
Haydi Alanya! Atatürk'e Koşalım, Atatürk'le Koşalım
Abone ol

19. Alanya Atatürk Halk Koşusu ve Yarı Maratonu 10 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek. “Atatürk’e Koşalım, Atatürk’le Koşalım” sloganı ile düzenlenecek olan maratona hey yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir katılım olması bekleniyor.. İşte saat saat koşu programı

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi öncülüğünde düzenlenen 19. Alanya Atatürk Yarı Maratonu ve Alanya Halk Koşusu 10 Mart Pazar günü Alanya Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek.

Koşu programı şöyle;

- Yarı Maraton Programı 09 Mart 2019 (Cumartesi Günü)

- 10.00 -17.00 Göğüs Numaralarının Verilmesi - Yer: Belediye Hizmet Binası

- 18.00 -18.30 Yarış Brifingi ve Basın Toplantısı - Yer: Belediye Hizmet Binası

- 18.30 Makarna Partisi - Yer: Belediye Hizmet Binası

- 10 Mart 2019 (Pazar Günü)

- 10.00 Yarı Maraton Start

- 12.00 Halk Koşusu Start ( 2 Km)

- 12.30 Halk Koşusu Start ( 5 Km)

- 13.30 Ödül Töreni

Haydi Alanya! Atatürk'e Koşalım, Atatürk'le Koşalım
Haydi Alanya! Atatürk'e Koşalım, Atatürk'le Koşalım

ADD ALANYA'DAN MARATONA İLŞİKİN AÇIKLAMA YAPILDI: TÜM HALKIMIZI BEKLİYORUZ

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi, ’Atatürk’e koşalım Atatürk’le koşalım’ temalı Atatürk Halk koşusu düzenleyecek. Etkinlikle ilgili bugün bir açıklama yapan ADD Alanya Şube Başkanı Aydın Özbaş şunları söyledi:

“Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi olarak bu yıl 19. düzenlediğimiz Atatürk’e koşalım Atatürk’le koşalım” temalı Alanya Yarı maraton ve Atatürk Halk koşusunu 10 Mart 2019 Pazar günü düzenliyoruz. Kayıtlar Alanya Belediyesi binasında 09 Mart cumartesi günü sabah 09.00 da başlayıp akşam 17.00 de sona erecektir. Halk koşusu 12 – 15 yaş grubunda 2 km. 15 yaş üzeri 5 km olarak belirlenmiştir.18 yaş altındaki gençlerimiz için Aile hekiminden sağlık raporu (koşmasında sakınca yoktur)ile velisi tarafından katılım formunun imzalanması gerekmektedir. 19 yıldır aralıksız düzenlediğimiz etkinliğimiz Alanya’mızın tanıtımı içindir.Bunlara en güzel örnekler Runantalya ve Trabzon Yarı Maratonlarıdır.Şu anda ülkemizde Atatürk adına koşulan tek yol koşusu olan bu etkinlik Alanya’mız için bir gurur kaynağıdır.Bu nedenle tüm Alanyalıları hem Atasına sahip çıkmaya hem de spor yapmaya ve Yarı Maraton ve halk koşumuzu izlemeye davet ediyoruz. Yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecektir. Derneğimize bu organizasyonda büyük desteği olan; Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü. ALTSO, Atletizm Federasyonu temsilciliği, ALTİD, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Alanya Belediyesi Spor Müdürlüğü çalışanlarına,sponsor olarak derneğimize gönülden katkıda bulunanlara sonsuz teşekkür ederiz. Tüm Alanyalıları Atatürk adına yapılan bu etkinliğimizde spor yapmaya bekliyoruz.”