Çakır: Belediyenin vatandaşa yüklediği harç ve vergi yüküne üzülerek şahit olduk

 Alanya Haber giriş: 02 Mart 2019, Cumartesi 16:39, Güncelleme:
Çakır: Belediyenin vatandaşa yüklediği harç ve vergi yüküne üzülerek şahit olduk
Abone ol

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam eden Demokrat Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Alaattin Çakır; yaşananlara kör, sağır ve dilsiz olamayız, dedi.

Seçim gezilerinde vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Çakır, “Seçim gezilerimizde ve seçmenlerimizi ziyaretlerimizde, Alanya’nın birçok mahallesinin ve yerleşim yerinin çağdaş hayatın getirdiği imkanlardan, kent ve şehircilik imkanlarından yoksun olduğunu gördük. 

En basit belediye imkanlarının bile verilemediği yerlerde, vatandaşlarımız sosyal ve ticari sürdürmekte zorlanmakta ve imkansızlıklar içerisinde var olma mücadelesi vermektedir.  
Binlerce esnafımız bu şartlarda ticari hayatını sürdürmeye çalışırken; diğer taraftan da belediyemizin kendilerine yüklediği harç ve vergi yükü ile bunaldığına üzülerek şahit olduk. 

Gençlerimizin ve kadınlarımızın iş umudu, turizm sektöründe çalışan emekçilerimizin işsiz geçirdiği 6 ay ve esnaflarımızın ticaret yapmadan 6 ay işyerlerini kapatmaları, zamanında ve standart verilemeyen hizmetler, karşılanamayan talepler, yapılamayan yollar, kaldırımlar, parklar, menfaate dayalı imar uygulamaları, kaçak yapılar, adamcılık, zengini ve güçlüyü koruma, kamu menfaatlerini kendi lehine kullanma, vatandaşın iş ve işlemlerinin aylarca bekletilmesi, çözülemeyen sorunlar vb… Bunların hepsi; Alanya’mızın gerçek yaşamıdır, kanayan yarasıdır.  

Bundan 5 sene önce ve bugün yapılanın hayal pazarlamadan ibaret olduğunu, şehirde yaşananların farklı olduğunu hepimiz görüyor. Alanya’mızda gördüklerimize, duyduklarımıza ve yaşadıklarımıza kör, sağır ve dilsiz olamayız.”dedi.