Başkan Muhittin Böcek tedbir amaçlı uyutuldu: Kritik 24 saat

 Alanya Haber giriş: 09 Eylül 2020, Çarşamba 12:09, Güncelleme: 2 yıl önce
Başkan Muhittin Böcek tedbir amaçlı uyutuldu: Kritik 24 saat
Abone ol

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek'in (58), koronavirüs nedeniyle yatırıldığı özel hastanenin yoğun bakım servisindeki tedavisi sürüyor. Akciğerlerindeki hasar nedeniyle doktorları tarafından tedbir amaçlı uyutulan Böcek'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu, kritik 24 saatin aşılmasının beklendiği kaydedildi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve çok sayıda siyasetçinin Başkan Böcek'in sağlık durumuyla ilgili sık sık bilgi aldığı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesabından Başkan Böcek'in sağlık durumu ile ilgili olarak ortaya atılan çirkin iddialara ilişkin bir yalanlama mesajı paylaştı. Mesajda, 'Başkanımız kısa süre içinde aramızda olacak..' denildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 15 Ağustos'ta gittiği özel hastanede Covid-19 testi yaptırdı. Sonucunun 17 Ağustos'ta pozitif olduğu belirlenen Böcek, gece yarısı sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, sağlık durumunun iyi, moralinin de yüksek olduğunu belirtti.

Böcek, açıklamasında, "Şu an durumum iyi, moralim yüksek. Hastanede kontrol amaçlı izole durumdayım. Lütfen maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyun. En kısa sürede görüşmek dileğiyle" dedi.  

Hastanede izolasyona alınan Başkan Böcek'in belediyedeki koruma ekibi ve özel kalem departmanı gibi yakın çalışma arkadaşları da test yaptırıp, evlerinde karantinaya alındı.

HASTANEDEN FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI 

Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, 22 Ağustos'ta hastane odasından paylaşım yaptı. Sosyal medya hesabından "Hastaneye yatışımdan bugüne kadar mesaj gönderen, arayan, sosyal medyadan yazan vatandaşlarıma, yol arkadaşlarıma, can dostlarıma, dua eden herkese teşekkür ediyorum. Dualarınızla ve doktorlarımızın ilgisiyle iyileşiyorum" notuyla fotoğrafını paylaşan Böcek, "Mesafe ve hijyen kurallarına uyalım" uyarısında da bulundu.

Sağlık durumu iyiye giden ve yakın zamanda taburcu olacağı açıklanan Başkan Böcek'in kan değerlerinde düzelme oldu, PCR testinde negatifleşme, antikor testlerinde ise pozitiflik saptandı. Muhittin Böcek'in oğlu Gökhan Böcek de hastaneden ayrılmıyor. 

HASTANEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Memorial Antalya Hastanesi Direktörü Opr. Dr. Özgün Güngör, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili dün öğle saatlerinde yaptığı açıklamada, "Covid sürecinde akciğer dokusunda oluşan tahribat nedeniyle yoğun bakım koşullarında, takip ve tedavileri devam etmektedir" dedi. 

İLGİLİ HABER

BAŞKAN BÖCEK TEDBİR AMAÇLI UYUTULUYOR

Öte yandan yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Muhittin Böcek'in sağlık durumu, dün akşam kötüleşti. Astım hastalığı bulunan Başkan Böcek, akciğerinde öksürükten kaynaklı yırtılma olması nedeniyle tedbir amaçlı uyutuldu. Solunum cihazına bağlanan Böcek'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu ve kritik 24 saatin aşılmasının beklendiği kaydedildi. Özel hastanedeki doktorlara, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nden gelen uzman ekipler de destek veriyor.

BELEDİYE HESABINDAN ÇİRKİN PAYLAŞIMLARA YALANLAMA: (15.35)

Bazı sosyal medya hesaplarından Başkan Böcek'in sağlık durumu ile ilgili olarak ortaya atılan 'Muhittin Böcek öldü' iddialarına ilişkin bir yalanlama mesajı paylaştı. Mesajda, 'Başkanımız kısa sürede aramızda olacak..' denildi.

Başkan Muhittin Böcek tedbir amaçlı uyutuldu: Kritik 24 saat
Başkan Muhittin Böcek tedbir amaçlı uyutuldu: Kritik 24 saat

KILIÇDAROĞLU SIK SIK BİLGİ ALIYOR

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, dün gece hastaneyi ziyaret ederek, doktorlardan Başkan Böcek’in son durumu hakkında bilgi aldı. Bayar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Böcek'in sağlık durumuyla yakından ilgilendiğini ve sık sık bilgi aldığını söyledi. Bayar, doktorların açıklaması dışında açıklama yapmasının doğru olmadığını kaydetti.